Joga online – co ci potrzeba?

Przede wszystkim mniej otwartą głowę! Joga jest według mnie najlepszym systemem i może ją ćwiczyć każdy. Na początek przeczytaj wstęp przed lekcjami, potem przygotuj miejsce na rozłożenie maty (z praktyki to najtrudniejszy moment) i włącz kurs na komputerze, laptopie czy telefonie i do roboty 😉 życzę ci wytrwałości na jogicznej ścieżce.

Leszek Kawa

Zalety praktyki nagranych zajęć

  • Ćwiczysz kiedy chcesz i masz czas.
  • Możesz powtarzać lekcje ile razy chcesz aż wykujesz wszystko „na blachę”. Przyda Ci się to, gdybyś chciał dołączyć do zajęć online na żywo albo nawet zajęć stacjonarnych. A te są naprawdę wymagające. Wtedy jednak joga działa. Jak ćwiczysz sam, to może cię ogarniać lenistwo już po kilku pozycjach albo lekcjach. Wtedy potrzebujesz wparcia nauczyciela i grupy. Mało kto jest w stanie ćwiczyć samodzielnie uczciwie w domu.
  • Można zatrzymywać lekcję jeśli zdarzy się coś niespodziewanego. Joga tego nie zaleca, ale życie nie jest idealne. Są telefony, rodzina, praca itd. Lepiej zrobić coś niż nic.
  • Jest dużo taniej niż karnet na zajęcia stacjonarne i online na żywo.
  • Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, więc wykonując wskazówki i sekwencje pozycji dokładnie nie ryzykujesz, że się uszkodzisz.
  • Nagrane kursy są pierwszym etapem na twojej ścieżce jogi. Są lepsze niż ćwiczenie z książki albo z nagrań przypadkowych nauczycieli. Masz tutaj wszytko usystematyzowane i wykonujesz według planu.
  • Masz pewność, że nie przegapisz żadnej pozycji, dowiesz się teorii: co to jest joga, filozofia jogi, co joga daje, jakie są zdrowe nawyki w życiu.

Grupa na facebooku hathajogaonline


Możecie dołączać, aby być w kontakcie z innymi, nauczycielami i się wzajemnie wspierać.

Joga to potężne narzędzie, aby podnieść odporność i zredukować stres. Zachęcamy do praktyki.

Możesz teraz ZAPISAĆ SIĘ NA KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH


Leave a Reply

Your email address will not be published.